school

Diversity

Diversity to drużynowy konkurs dla młodzieży szkół średnich organizowany od roku 2001 przez firmę Motorola Polska. Polega on na stworzeniu w określonym czasie strony internetowej interpretującej podany na początku edycji temat.

Konkurs rozpoczyna się w okolicach stycznia każdego roku i trwa aż do czerwca. Aby wziąć udział, należy zebrać drużynę liczącą od 4 do 6 osób, przy czym przynajmniej połowę składu muszą stanowić dziewczyny i zarejestrować swój udział u jednego z nauczycieli informatyki, który zajmie się zgłoszeniem zespołu do konkursu. Drużyna ma czas do połowy maja na stworzenie i opublikowanie w sieci witryny internetowej interpretującej podany na początku edycji temat. Po zarejestrowaniu gotowej pracy, jest ona oceniana przez jury w kilku kategoriach:

  1. Najlepsze rozwinięcie tematu
  2. Najlepsza szata graficzna
  3. Najlepszy interfejs użytkownika

Autorzy dwudziestu najlepszych stron zaproszeni są na dwudniowe finały do Krakowa, gdzie oprócz Ceremonii Rozdania Nagród mają okazję również zwiedzić miasto oraz siedzibę firmy. Podczas Ceremonii każda drużyna wykonuje prezentację swej pracy, a następnie ogłoszeni zostają zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymują atrakcyjne nagrody (telefony komórkowe, drukarki oraz inne akcesoria komputerowe).

W edycji 2006 do finału zakwalifikowała się drużyna LOKEN-TEAM ze stroną Cenzura - Świat bez słów.

Strona konkursu: www.diversity.pl.